Evinizin veya ofisinizin iç mekan renkleri, yaşam tarzınızı belirleyen ve mekan içinde geçireceğiniz zamanlara son derece etkileri olan bir noktadır. İçinde bulunduğunuz odanın duvar ve tavan renklerinin ışığı yansıtan soft renklerden seçilmesi her zaman size ferah bir ortam hissi sağlayacaktır. Ayrıca iç mekan boyaları kolay kirlenmeyen ve silinebilir özellikli boyalardan seçilmesi uzun ömürlü olması adına önemli bir konudur.

İç mekan boyama yapılmadan önce uygulanacak zemindeki tüm pürüz ve deformasyonların giderilmesi şarttır. Ancak bu pürüzler giderildiğinde tam kapatıcı ve kalıcı bir uygulama yapılabilir.

İç mekan boya rengi için seçim yapmanız gerektiğinde kararsız kalmamanız için size üç boyutlu olarak bir oda simülasyonu ile realist bir şekilde yardımcı olabiliyoruz. Hemen herkesin bir favori rengi vardır fakat bu renkler oda duvar boyası olarak düşünüldüğünde aynı etkiyi vermeyebilir. Örneğin bir insan kırmızıyı çok sever kırmızı elbiseleri, ayakkabıları, aksesuarları vs. vardır. Ancak duvarlarını kırmızıya boyattığında hayal kırıklığı yaşayabilir. Çünkü geniş yüzeylere uygulandığında kırmızı çok baskın ve göz yoran bir renktir. Dolayısıyla evinizin veya ofisinizin boya rengini belirlerken açık - pastel renkleri tercih etmeniz hem odanızı daha aydınlık yapacak hem de daha geniş bir oda hissi sağlayacaktır.